Naposledy zobrazené

phone

 SUPERNOŽE
 
               Vajnorská 24  Bratislava

phone

OTVÁRACIE HODINY            Ut-Št: 10:00-17:00

Pi: 10:00-15:00

Obed prestávka

12.00 - 12.30


email

EMAIL

              info@supernoze.sk


phone

ZAVOLAJTE NÁM


                       0910 705 507

 

DOPRAVA ZADARMO
Pri nákupe aspoň 130 €
NAJLEPŠIE NOŽE
Ponúkame najlepšie nože na Slovensku

 

 

Damaškový Kinzhal - dýka

- 10% Exkluzívne

Viac ako 100 vrstiev damaškovej ocele - ručná práca, dokonalá historická replika dýky ruských cárov z čias dávnych dôb.

Výrobca: Kinzhal
Záručná doba: 2 roky
Kód: KDD
Dostupnosť: skladom +1
Cena bez DPH: 337.50
405.00
Pôvodná cena 450.00, Zľava 10 %
ks

Damaškový Kinzhal - dýka " je profesionálne prevedenie ručnej práce, dokonalo prepracovanej historickej repliky dýky ruských cárov z čias dávnych dôb. Špičková kvalita, autenticita doby a kvalitná ručná práca si idú ruka v ruke s absolútnou exkluzivitou ruských nožiarov/ výrobcov mečov. Jedná sa o tím profesionálov zaoberajúcich sa iba ruskou históriou a ruskými chladnými zbraňami, ktoré sa vyrábajú za ceremoniálnym, alebo výstavným účelom. Takéto dýky a meče kinzhal nájdeme na bohato vykladaných a zdobených stenách interiérov historických budov kráľov- cárov, panovníkov Ruska, ktoré samozrejme siahajú do hĺbky temného stredoveku. Toto je niečo čo si naozaj nikde nekúpite... Je to nádherný a luxusný kúsok do interiéru na stenu, ktorý hovorí za všetko. Ak ste zberateľmi, milovníkmi historických chladných zbraní, damaškovej ocele a zároveň skutočnej kvality, tak takýto cukrík vám nesmie doma chýbať. Rustikálny dizajn sa nesmierne hodí do interiéru, ktorý je rovnakého dobového zamerania...

Čepeľ kinzhalu je vyrobená z pôsobivej ručne vyrábanej damaškovej ocele s počtom preložených vrstiev viac ako 100, disponuje klasickým hľadkým ostrím bez zúbkov a je v rustikálnej oceľovo matnej/čiernej farbe-autenticita doby.

Stred čepele je vybavený klasickým žliabkom, ktorý slúži ako kanálik na odtekanie krvi a nájdeme ho po oboch stranách čepele. Čepeľ je brúsená, plne ostrá a samotný hrot sa agresívnym spôsobom zužuje, tak aby v dávnych dobách ľahko prenikal do živého...

Rukoväť je vyrobená z kovu, konkrétne z bronzu, ktorý je potiahnutý striebrom ( postriebrená rukoväť ) a následne ozdobné prvky sú vyplnené čiernou farbou, ktorá dodáva rukoväti dokonalý rustikálny vzhľad. Každé jedno vykladanie striebrom, postriebrenie či iné ozdobné prvky sú robené výlučne ručnou prácou a dobovou technikou.

To isté platí o samotnom ručne maľovanom púzdre tohto kinzhalu.

Korpus púzdra je vyrobený z kovu, z bronzu, ktorý je celý precízne a do detailov postriebrený. Bohaté zdobenie púzdra je výsledkom ručného maľovania, teda nanášaním tenkej vrstvy čiernej farby. Ornamenty sú do hĺbky vyrážané technikou tepania kovu. Zadná strana púzdra je celá postriebrená spôsobom nanášania a liatia tekutého striebra. Ide o absolútne rustikálne prevedenie a autenticitu doby.

Dizajn pôsobí dojmom opotrebovaného kovu, ktorý si prešiel ťažkým bojom a podpísal sa naň zub času :-) Na postriebrenie bolo použité liate striebro s číselným označením 925, ktoré je kooficientom akosti kovu...

Táto strana je zdobená ornamentom v podobe okvetia a vzor je vyplnený čiernou farbou.

Púzdro disponuje dekoratívnym závesným koženým putkom čiernej farby.

Tento typ kinzhalu patril vysokopostaveným bojovníkom z vyššej vrstvy ruskej šľachty, ktorý si pripísali mnoho víťazstiev na bojovom poli pod ich velením, napríklad velitelia a dôstojníci. Čím vyššia hodnosť, tým bohatšie bolo zdobenie kinzhalu.

Zdôrazňujeme, že sa jedná o profesionálne prevedenie historickej repliky, ktorá slúži zásadne iba ako ozdobný prvok interiéru, konkrétne na stenu. V žiadnom prípade neslúži na šerm, násilne a výrazné údery do tvrdých materiálov, páčenie a iné tomu podobné nesprávne zaobchádzanie!

MADE IN RUSIA !!!

Viac ako 100 vrstiev damaškovej ocele - ručná práca, dokonalá historická replika dýky ruských cárov z čias dávnych dôb.