Naposledy zobrazené

phone

 SUPERNOŽE
 
               Vajnorská 24  Bratislava

phone

OTVÁRACIE HODINY            Ut-Št: 10:00-17:00

Pi: 10:00-15:00

Obed prestávka

12.00 - 12.30


email

EMAIL

              info@supernoze.sk


phone

ZAVOLAJTE NÁM


                       0910 705 507

 

DOPRAVA ZADARMO
Pri nákupe aspoň 130 €
 
NAJLEPŠIE NOŽE
Ponúkame najlepšie nože na Slovensku

 

 

Kinzhal dýka veľká

Kinzhal dýka veľká -  je profesionálne prevedenie ručnej práce, dokonalo prepracovanej historickej repliky dýky ruských cárov z čias dávnych dôb.

Kód produktu: KDV
Výrobca: Kinzhal
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: skladom +2
Cena bez DPH: 183.33
220.00
ks

Kinzhal dýka veľká -  je profesionálne prevedenie ručnej práce, dokonalo prepracovanej historickej repliky dýky ruských cárov z čias dávnych dôb. Luxus, špičková kvalita, autenticita doby a kvalitná ručná práca si idú ruka v ruke s absolútnou exkluzivitou ruských nožiarov/ výrobcov mečov. Jedná sa o tím profesionálov zaoberajúcich sa iba ruskou históriu a ruskými chladnými zbraňami, ktoré sa vyrábajú za ceremoniálnym, alebo výstavným účelom. Takéto dýky a meče kinzhal nájdeme na bohato vykladaných a zdobených stenách historických budov kráľov- cárov, panovníkov Ruska, ktoré samozrejme siahajú do hĺbky temného stredoveku. Toto je niečo čo si naozaj nikde nekúpite... Je to nádherný a luxusný kúsok do interiéru na stenu, ktorý hovorí za všetko. Ak ste zberateľmi, milovníkmi historických chladných zbraní a zároveň skutočnej kvality, tak takýto cukrík vám nesmie doma chýbať. Rustikálny dizajn sa nesmierne hodí do interiéru, ktorý je rovnakého dobového zamerania...

Čepeľ kinzhalu je vyrobená z nerezovej ocele, disponuje klasickým hladkým ostrím bez zúbkov a vo svojej prirodzenej oceľovo striebornej farbe, prevedenie vysokého lesku.

Stred čepele je vybavený klasickými dvomi žliabkami, ktoré slúžia ako kanáliky na odtekanie krvi a nájdeme ich po oboch stranách čepele. Čepeľ je brúsená, no je skôr tupá ako ostrá a samotný hrot sa agresívnym spôsobom zužuje, tak aby v dávnych dobách ľahko prenikal do živého. Čepeľ je z oboch strán zdobená.

Rukoväť je vyrobená z kovu, konkrétne z mosadze, ktorá je následne po tepaní ornamentov do hĺbky kovu vyplnená čiernou, bielou a červenou farbou, ktorá dodáva rukoväti dokonalý rustikálny a bezpochyby honosný vzhľad. Každé jedno vyplnenie farbou, tepanie a leštenie či iné ozdobné prvky sú robené výlučne ručnou prácou a dobovou technikou.

To isté platí o samotnom ručne maľovanom púzdre tohto kinzhalu.

Korpus púzdra je vyrobený z kovu, z mosadze, ktorá je celá precízne a do detailov prepracovaná. Bohaté zdobenie púzdra je výsledkom ručného maľovania, teda nanášaním tenkej vrstvy čiernej, striebornej, bielej a červenej farby. Ornamenty sú do hĺbky vyrážané technikou tepania kovu. Zadná strana púzdra je celá priam prepychovo pôsobiaca nakoľko je zdobená viac tepaním ako samotným maľovaním.

Púzdro disponuje dekoratívnym závesným putkom v podobe striebornej retiazky.

Stred púzdra zdobí masívny a vypuklý, oválny dielec, ktorý je nosníkom pre prekrásny zelený umelý kameň a vyzerá naozaj veľmi autenticky a originálne. Zdôrazňuje hodnotu, vážnosť a exkluzivitu celkového dojmu z kinzhalu.

Zdôrazňujeme, že sa jedná o profesionálne prevedenie historickej repliky, ktorá slúži zásadne iba ako ozdobný prvok interiéru. V žiadnom prípade neslúži na šerm, násilne a výrazné údery do tvrdých materiálov, páčenie a iné tomu podobné nesprávne zaobchádzanie!

MADE IN RUSIA !!!

Luxusné prevedenie repliky historickej dýky kinzhal, patriaca ruským cárom v dávnych dobách.