phone    OTVÁRACIE HODINY 

Pozor zmena!!

Predajňa je od 1.6.2022 zrušená!  E-shop stále funguje a bude konečne po 2 rokoch nový a ako ste boli všetci zvyknutí  a ešte lepší. Potrebné informácie získate na čísle

0910 705 507

od 10:00 do 16:00.

www.supernoze.sk

 


email

EMAIL

supernozebratislava@gmail.com


phone

ZAVOLAJTE NÁM


0910 705 507

 

DOPRAVA ZADARMO v rámci SLovenskéj Republiky.
Pri nákupe aspoň 90 €
NAJLEPŠIE NOŽE
Ponúkame najlepšie nože na Slovenskuhttps://supernoze.sk/noviky/c187

 

 

TABUĽKA OCELÍ

 

 

 

 

 

 

Mikov armádny bodák UTON AZ 07 - čestné uznanie v súťaži

NOVINKA

Mikov BODAK DIVER AZ V709253

Výrobca: Mikov
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: V709253
Dostupnosť: skladom 1 ks
Cena bez DPH: 89.58
107.50 ks

Známa česká firma, ktorú poznáme pod názvom Mikov, vyrába tieto unikátne armádne nože a unikátne sú práve svojou výkonnosťou, špeciálnym určením používania a materiálmi...

Na priblíženie vám ponúkame náhľad tak povediac do minulosti priam nostalgicky.

Komerčné prevedenie legendárneho armádneho útočného noža - UTON, ktorý bol dlhé roky zaradený do výzbroje vtedajšej Česko - Slovenskej armády.

Nôž bol vyvinutý počiatkom 70 rokov a následne na to vyrábaný v tom čase národným podnikom Mikov v spolupráci s Gumokovom a národným podnikom Kozak, ktorý dodával púzdra.

Tento armádny nôž je doslova špecialita výrobcu, pretože sa jedná o predĺženú verziu noža UTON a jedná sa o model s označením UTON AZ 07, ktorý si zaslúžil veľké uznanie nie len v jednej z mnohých súťaží, ale i celkovo vo svete medzi nadšencami a ľuďmi, ktorý používajú nože na prácu v drsných podmienkach, napríklad v lese atď...

No najväčšou mienkou o noži je asi samotné určenie a zameranie noža, ktoré viedlo k povinnej výbave, teda k výzbroji vtedajších našich Česko - Slovenských vojakov.

Zaujímavé, veľmi praktické a bezpochyby veľmi očarujúce je predĺženie čepele tohto noža a to si naozaj každý jeden nadšenec iba pochvaľuje.

Model AZ 07 je nôž pre každého kto hľadá riešenie a cestu v ťažkých podmienkach v exteriéri, konkrétne v prírode pri ťažkej práci.

Čepeľ noža je vyrobená z vynikajúcej nerezovej oceli, ktorá je tvrdená, disponuje klasickým hladkým ostrím bez zúbkov a je v matnom prevedení tzv. "stonewash".

Rukoväť je vyrobená z na dotyk príjemného materiálu známeho ako "pryž" a tento materiál je vyhotovený v čiernom farebnom prevedení.

Armádny nôž UTON ( armádny útočný nôž ) známej českej firmy Mikov je z nerezovej ocele 420 a pryže.

  • Materiál čepele: 420
  • Materiál rukoväte: Guma - Pryž
  • Materiál púzdra: Koža
  • Dĺžka čepele: 15.8 cm
  • Celková dĺžka: 27.3 cm
  • Hmotnosť: 311 g
  • Využitie: Taktický
  • Typ noža: Pevný
  • Povrchová úprava čepele: Stonewash