phone

 SUPERNOŽE
 
Vajnorská 24
Bratislava

phone

OTVÁRACIE HODINY  

   Pozor zmena!!

Utorok: 10:00-18:00

Štvrtok: 10:00-18:00

 

Obedná prestávka

12.00 - 12.30


email

EMAIL

              info@supernoze.sk


phone

ZAVOLAJTE NÁM


0910 705 507

 

DOPRAVA ZADARMO
Pri nákupe aspoň 130 €
NAJLEPŠIE NOŽE
Ponúkame najlepšie nože na Slovensku

 

 

TABUĽKA OCELÍ

 

 

 

 

 

 

OSTRIACI KAMEŇ ROZSUTEC 6000-8000 150x50x20 mm

SLOVENSKÉ ODPORÚČAME

Za kvalitným brúsením je predovšetkým kvalitné brusivo a nakoľko my brúsime profesionálne, tak sa takýmto brusivom i zaoberáme.

Výrobca: Rozsi
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: ROZSI15
Dostupnosť: skladom +6 ks
Cena bez DPH: 16.67
20.00 ks

Rozmer: 150x50x20 mm

Za kvalitným brúsením je predovšetkým kvalitné brusivo a nakoľko my brúsime profesionálne, tak sa takýmto brusivom i zaoberáme.

Kvalitne nabrúsiť nôž, britvu alebo akékoľvek dláto na drevo nie je jednoduché a veľkým omylom je tvrdenie, že vám stačí jeden kameň, jedna zrnitosť.

Všetko, každá práca ak je poctivá, tak má svoj postup a priebeh.

Buďme hrdý na naše prírodné bohatstvo, na naše hory a na to čo nám naša krásna krajina ponúka i v takejto podobe.

Je to krásny pocit, keď si viete nabrúsiť/naostriť svoje nástroje a viete, že na kameni, ktorý je z rovnakej zeme ako i vy a viete si s ním dať nástroje na kvalitatívne špičkovú úroveň.

"Už slovenský legendárny hrdina Jánošík nepoznal nič lepšie na ostrenie svojej valašky, ako kameň z Rozsutca. S použitím vody zaručuje jeho jemná zrnovitá štruktúra vynikajúce ostriace vlastnosti.

Vrch Rozsutec netreba žiadnemu Slovákovi predstavovať.

Teraz niečo o kameni ako takom.

Prírodný brúsny kameň Rozsutec je sedimentárny pieskovec zo slovenských hôr Mala-Fatra. Tvrdý kameň, pozostávajúci z jemného a rovnomerného piesku, s vysokou odolnosťou proti oderu, je vynikajúcou voľbou pre jemné naostrenie nástrojov, nožov, britiev na holenie, rezbárskych a stolárskych dlát.

V podstate absolútne všetko čo má kvalitne a ľahko rezať naostríte vo finále s týmto kúskom z našich hôr.

Zaujímavosťou je rastúca popularita našich kameňov nie len doma na Slovensku, ale i v zahraničí.

Tieto úžasné brúsne kamene vyrába, respektíve vyrobila ich príroda, avšak jeden človek s veľkým srdcom im dáva tú podobu v akej ich držíte a môžete sa radovať z kvalitného ostria vašich nástrojov.

Za posledných 25 rokov je len jeden jediný človek, ktorý tieto kamene naozaj spracúva a prináša ich na trh v skutku úcty hodných pár rokov, uznajte 25 rokov je naozaj slušná doba.

Horný a spodný povrch kameňa je rovnaký, takže nehľadajme nejaké dve rôzne zrnitosti, sú dobre sploštené, skosené a pripravené na použitie pre väčšinu aplikácií, ale môžu byť ďalej lapované na dokonalo leštený povrch vhodný na dokončenie ostria na koži s prípadne leštiacou pastou avšak tento kameň robí nádherné, priam dokonalé zrkadlo, takže čo dodať? Presvedčte sa sami.

Jedná sa o z veľkej časti ručne získavané prírodné kamene a preto sa farba, veľkosť a tvar mierne líšia od kameňa ku kameňu.

To čo príroda vytvorila, my nezmeníme a tým je farba, štruktúra atď...

Prírodný brúsny kameň ROZSUTEC so zrnitosťou/gritom vo výške 6000-8000 slúži na profesionálne finálne brúsenie/ostrenie.